Europos kalbų diena

Pirmadienis, 04 spalio 2021 15:54

Jau tapo tradicija Jurbarko Naujamiesčio progimnazijoje paminėti Europos kalbų dieną, pravedant užsienio kalbų pamokas kitaip. Rugsėjo 24 d., anglų kalbos pamokų metu 5–8 klasių mokiniai dirbo grupėmis, atsakinėdami į viktorinos klausimus apie Europos valstybes, jų įžymias vietas, kalbas ir kt. Buvo smagu pasitikrinti ne tik savo komandinio darbo įgūdžius, bet ir parodyti savo geografines, istorines žinias bei kalbinius gebėjimus.

Ekskursija į Kauną

Pirmadienis, 04 spalio 2021 08:12

Rugsėjo 30 d. 8a ir 8b klasių mokiniai vyko į edukacinę ekskursiją, į Kauną. Pagal kultūros paso programą lankėsi IX forte, susipažino su istorija, dalyvavo edukacinėse pamokose, kur sėkmingai atliko užduotis. Vėliau lankėsi Vytauto Didžiojo–Karo muziejuje, Istorijos sodelyje, susipažino su Laisvės alėjos įdomybėmis. Ekskursiją organizavo klasių vadovės V. Majorovienė, D. Malskytė, padėjo istorijos mokytoja D. Juščienė.

 

Rugsėjis bibliotekoje

Trečiadienis, 29 rugsėjo 2021 16:22

Nespėjom apsidairyti, o rugsėjis jau nubarstė kaštonus ant takelių ir užliejo akvarelę ant medžių viršūnių. Nepajutom kaip įsibėgėjo mokslo metai, įsisukom į žinių paieškų karuselę. O žinios gyvena knygose; knygos – bibliotekose.

Sakoma, kad knyga yra geriausias draugas ir išmintingiausias patarėjas. Knygų skaitymas atveria duris į stebuklų pasaulį, skatina mąstymą, ir yra puiki mankšta smegenims. Tuo tiki visi bibliotekininkai ir knygų bičiuliai. Dirbdamos savo darbą mėginame jums perduoti meilę skaitymui.

Progimnazijos bibliotekoje rugsėjo mėnuo buvo ypač aktyvus – išdalinti vadovėliai, 79 kartus ėmė knygas suaugusieji skaitytojai  ir 147 kartus – mokiniai. Surengėme dvi, tikrai vertas dėmesio, parodas: vasaros poilsio stovyklos mokinių keramikos darbelių ir „Spalvų paletės“ mokinių piešinių tautodailės tema.

Mokytojos D. Malskytė, A. Žižienė, J. Masaitytė, A. Pileckė, V. Masaitienė kartu su bibliotekininkėmis skaitykloje vedė netradicines lietuviu kalbos ir literatūros pamokas. Per kurias pakartojome naudojimosi biblioteka taisykles, mokėmės naudotis žodynais, išsirinkome knygas laisvalaikio skaitymui.

Pažiūrėkit fotografijas, pasidžiaukit . Ir primename, kad spalis – Tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo.

Bibliotekininkė Jolanta

 

Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias"

Penktadienis, 24 rugsėjo 2021 00:50

Rugsėjo 23 d. mūsų mokykla aktyviai prisijungė prie  pilietinės iniciatyvos „Atminties kelias“. 6a ir 6b klasių mokiniams istorijos pamokos vyko senosiose žydų kapinėse. Aplankėme  masinės žydų žūties vietą, nuėjome pėsčiomis dalį to kelio, kuriuo į mirtį buvo varomi nekalti žmonės. Mokiniai  sužinojo apie Jurbarke  gyvenusią gausią žydų bendruomenę ir masinį žydų ir lietuvių  naikinimą Antrojo pasaulinio karo metu – Holokaustą. Praeities žinojimas ir supratimas padės mokiniams suvokti, kodėl minime šią datą – Lietuvos žydų genocido aukų atminimą, kodėl svarbu žinoti apie įvykdytus nusikaltimus ir apmąstyti apie tai, jog tai, kas įvyko Holokausto metu, nepasikartotų.

5b klasės mokiniams istorijos pamoka vyko Sinagogų aikštėje. Mokiniai sužinojo, kodėl taip vadinama ši vieta, kuo išskirtinė Kauno gatvė, aplankė vietas, kuriose įamžintas Jurbarko krašto žydų bendruomenės gyvenimas.

Istorijos mokytoja Danguolė Juščienė

Rudens lygiadienis

Trečiadienis, 22 rugsėjo 2021 21:47

Ramų rugsėjo 22 d.,  pavakarį, būrelis mūsų mokyklos 5-8 kasių mokinių dalyvavo Jurbarko kultūros centro organizuotame renginyje prie Bišpilio piliakalnio paminėti Baltų vienybės dieną ir rudens lygiadienį. Mokiniai klausėsi liaudiškų dainų, sutartinių. Aktyviai įsijungė į folkloro ansamblio „Imsrė“ senuoju papročiu atliekamas  įvairias baltiškas apeigas.

Istorijos mokytoja Danguolė Juščienė

Išvyka į LR Seimą

Penktadienis, 17 rugsėjo 2021 15:57

Rugsėjo 16 dieną 3b ir 4c klasės mokiniai lankėsi Lietuvos Respublikos Seime. Pirmiausia jie apžiūrėjo lauko ekspoziciją, skirtą 1991-ųjų metų sausio mėnesio įvykiams atminti bei įamžinti. Mokiniai sužinojo, kad posėdžiai vyksta tik antradieniais bei ketvirtadieniais, o kitomis savaitės dienomis Seimo nariai dirba komitetuose, susitinka su rinkėjais bei dalyvauja kitoje visuomeninėje veikloje. Tuomet mokiniai klausėsi pasakojimo apie svarbiausią Lietuvos Respublikos įstatymą – Konstituciją. Senoje posėdžių salėje, kuri dabar yra naudojama konferencijoms bei šventinių, atminimo dienų minėjimams, mokiniai susitiko su Seimo nare Irena Haase. Seimo narė visus pasveikino, palinkėjo sėkmės ir įteikė atminimo dovanas. Buvo kalbėta apie LR Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarus, 1991-ųjų metų įvykius bei pastato istoriją. Už suorganizuotą išvyką dėkojame 4c klasės mokinės Elzės tėveliams Jurgitai ir Dariui Juodaičiams.

Mokytojų tarybos posėdis

Antradienis, 31 rugpjūčio 2021 08:25

Rugpjūčio 30 dieną vyko mokytojų tarybos posėdis. Svarstyti net 8 klausimai. Vienbalsiai patvirtina posėdžių sekretorė  Vilma Masaitienė. Išdiskutuotas ir įvertintas tarpinis 2021 metų veiklos planas. Priimtas sprendimas dėl mokinių kėlimo į aukštesnes klases, pristatyti nauji klasių vadovai, mokytojų darbo krūviai, ugdymo proceso organizavimas nuo rugsėjo 1-osios. Posėdžio pabaigoje sulaukėme svečių  Jurbarko rajono savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus, vicemero Petro Vainausko, švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistės Genovaitės Grigucevičienės.

Rugsėjo 1-oji

Ketvirtadienis, 26 rugpjūčio 2021 11:51

rugsejo 1 atnaujinta