“Jei negali eiti, bėk” 2019

Pirmadienis, 16 rugsėjo 2019 20:44

Rugsėjo 15 dieną progimnazijos mokiniai dalyvavo Vilniaus Vingio parke Aktyvaus užimtumo centro “EIK” ir “LABAITEATRAS” draugystės ir integruoto sporto šventėje “Jei negali eiti, bėk” 2019 (pagal sveikatinimo projektą „Myliu gyvenimą“). Mūsų laukė:

- draugiška ir jauki aplinka,
- jau pažįstami bičiuliai ir nauji draugai,
- draugiškos sporto rungtys ir aktyvūs žaidimai,
- draugiškas „LABAITEATRO“ 5-ojo gimtadienio torto ragavimas,
- pašėlusiai smagus draugų piknikas,
- dovana  – nuotaikingas muzikinis „LABAITEATRO“ spektaklis "Aplink pasaulį 2".

Susipažínkite su rungtimis, kurias turėjo įveikti mūsų mokiniai:

Triračių (RaceRunning) rungtis – tai neįgaliųjų bėgimas su triratėmis priemonėmis, primenančiomis specialios konstrukcijos dviratį be pedalų. Triračių dydžiai ir komplektacijos parenkami pagal žmogaus amžių ir fizinius duomenis. Išskiriami keli bėgimo su triračiais stiliai: drugelio, šuoliavimo, hemipleginio šuoliavimo ir klasikinio bėgimo. Kiekvienas stilius turi savitą stovėseną, bėgimo ritmą, atsispyrimą kojomis. Bėgimo stilius pasirenkamas įvertinus individualias žmogaus fizines galimybes. Triračių sportas (RaceRunning) tapo jauniausia parolimpinių žaidynių sporto šaka, kurią bus galima išvysti 2024 m. žaidynėse.

Diskgolfas – tai sporto šaka, išsivysčiusi iš golfo ir lėkščiasvydžio. Žaidimo esmė - skraidančio disko metimas į specialius metalinius krepšius su grandinėmis. Žaidimo tikslas – padarius kuo mažiau metimų įmesti diską į žaidimo krepšį. Tai yra individualus žaidimas, kurį gali žaisti ir sveikieji, ir neįgalieji. Lietuvoje diskgolfas pradėtas žaisti nuo 2002 metų ir sparčiai populiarėja. 2017 m. surengtas pirmasis Lietuvos diskgolfo taurės turnyras.

Bočia – tai tai komandinis sportinis žaidimas, panašus į daugeliui žinomą petankę, bet šie žaidimai turi skirtumų. Petankės rutuliai, skirti žaisti ant smėlio, žvyro ar žolės. Jie gaminami iš plieno ir sveria apie 650–800 g, juos sunkiai pakelia fiziškai silpnesni asmenys (vaikai, neįgalieji, senjorai), o bočia odiniai kamuoliukai sveria 275 g, jais galima žaisti ant kietos dangos ir lauke, ir patalpose. Be to, šiuos odinius kamuolius galima ne tik mesti, bet ir ridenti, tad bočia gali žaisti visi norintys.

Integruotas tinklinis – tai komandinis žaidimas mušant kamuolį per tinklą į priešingos komandos pusę. Nuo įprasto tinklinio integruotas skiriasi kamuolio dydžiu. Kad kartu galėtų žaisti ir sveiki, ir žmonės su negalia, naudojamas didelis ir lengvas pripučiamas kamuolys. Žaidimas visus jo dalyvius užpildo geromis emocijomis ir draugiškais potyriais.

Sveikatinimo projekte dalyvavę mokiniai stiprino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, ugdė toleranciją žmonių, kurie turi psichikos, proto, judėjimo negalias

S. Lukšienė, V. Beinarienė

Skaityti 352 kartai Atnaujinta Pirmadienis, 23 rugsėjo 2019 20:24