Mokslo metų pradžia

Penktadienis, 23 rugpjūčio 2019 14:15

2019 09 01

2018 m. gegužės 14 d. prasidėjo 1–4 klasėms skirtų mokymo priemonių ir įrangos pristatymas į mokyklas. Už 2 023 683,86 eurų 676 šalies mokyklos gavo 58 pavadinimų priemones, skirtas pasaulio pažinimo dalykui mokyti.

2018 m. birželio mėn. progimnazija gavo laboratoriją 1–4 klasių mokiniams. Mokyklos edukacinė aplinka pasipildė priemonėmis, skirtomis gamtamoksliam ugdymui. Priemonių komplektas, jau įgavęs „Gamtamokslinės spintos“ pavadinimą, sudarytas iš įvairiausių priemonių: nuo įprastų laboratorinių indų, gamtos pažinimo mokymo priemonių iki šviesinio ir rankinio skaitmeninio mikroskopų bei rinkinių mechanikos bandymams atlikti.

Nuskambėjo Padėkos dienos akordai

Trečiadienis, 19 birželio 2019 23:15

Artėjant mokslo metų pabaigai, birželio 3 d. 18 val., prie Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos sodelio sklindantys muzikos garsai sukvietė gausų būrį mokyklos mokinių, jų tėvelių ir mokytojų į tradicine tapusią Padėkos dieną. Kiekvienos klasės aktyviausiai konkursuose, olimpiadose, progimnazijos bendruomenės veiklose dalyvavusiems mokiniams, tėveliams ir darbuotojams buvo įteiktos padėkos, o skanaudami savo atsineštas vaišes visi atėję į renginį galėjo pasigrožėti mokyklos šokių studijos „Šoktukas“ (mokytoja D. Linaburgienė), šiuolaikinių šokių grupės „Žmogeliukai“ (mokytoja L. Žukauskienė) bei dainos ir šokio studijos „Rugiagėlė“ dainomis ir šokiais. Renginio pabaigoje visus į bendrą ratą sukvietė į svečius iš Vadžgirio atvykę „Šebukai“, kuriems vadovauja Jurbarko viešosios bibliotekos vyriausioji metodininkė Lina Lukošienė. 

Mokytoja D. Petrauskaitė

 

6 B ir 7 C klasių išvyka į Anykščius

Trečiadienis, 19 birželio 2019 23:05

6 B ir 7 C klasių išvyką į Anykščius.

Birželio 13 dieną vyko tradicinė Jurbarko rajono informacinių technologijų olimpiada. 48 dalyviai užduotis atliko 5 klasėse: Vytauto Didžiojo, Naujamiesčio progimnazijų informatikos kabinetuose bei UAB LANMETA klasėje.
Dalyviai varžėsi 4 amžiaus grupėse: penktokai, šeštokai, septinta–aštunta klasės, bei devintokai–dešimtokai. Mūsų progimnazijos mokiniai pademonstravo puikias IT žinias ir išvermę alinančiam karščiui.

Dvi pirmosios vietos, viena antroji, trys - trečiosios ir trys paskatinamosios!

Pentokai: Ušinskaitė Viltė – I vieta, Masaitytė Aira  – II vieta, Kaminskas Simonas – III vieta.  Šių mokinių mokytoja – Ramutė Norkienė.
Šeštokai: paskatinamosios vietos – Tajus Kvedys (mokytoja Ramutė Norkienė) ir Aistė Ambrasaitė. (Mokytoja Liudmila Norkaitienė)
Septintokai–aštuntokai: Kuncaitis Kajus – I vieta, (mokytoja R. Norkienė), Austėja Gaščiūnaitė ir Justas Ušinskas – III vieta, Titas Barčas – paskatinamoji vieta (mokytoja L. Norkaitienė).

Prizinių vietų nugalėtojai apdovanoti UAB LANMETOS dovana USB atmintukais ir Jurbarko savivaldybės padėkos raštais. Paskatinamųjų vietų nugalėtojai – Jurbarko savivaldybės padėkos raštais.
Dėkojame visiems mokiniams už dalyvavimą ir puikų progimnazijos atstovavimą rajoninėje informacinių technologijų olimpiadoje.

Informacinių technologijų mokytojos
Ramutė Norkienė ir Liudmila Norkaitienė

 

Paskutinė Erasmus+ projekto „Good N.E.W.S. I’m in EU“ Nr. 2018 – 1- IT02-KA229-048422_3 diena buvo skirta perėjimui į antrąją projekto dalį, skirtą savęs pažinimui ir kultūrinių skirtumų atradimui, todėl nariai dalyvavo prevenciniame renginyje-šaunių komandų varžytuvėse „Visos pasakos baigiasi laimingai“. Džiugu, kad šiame pasirodyme scenoje sulaukėme Rumunų pasirodymo apie dvi seseris ir turėjome progą pasigrožėti nacionaliniais jų rūbais ir išgirsti autentišką rumunų kalbą. Šventės metu progimnazijoje apsilankė Rumunijos ambasadorius Lietuvoje Dan Adrian Balanescu lydimas Jurbarko miesto mero S. Mockevičiaus ir Seimo nario R. Juškos.

Vakare mokiniai rinkosi į progimnazijos vidinį kiemelį, kuriame vyko atsisveikinimo diskoteka.

Minint pasaulinę orientavimosi dieną, ketvirtadienį, gegužės 23 dieną, visi Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos mokiniai rinkosi į nepamokinę dieną „Rogainingas“, prie kurių prisijungė ir Erasmus+ projekto „Good N.E.W.S. I’m in EU“ Nr. 2018 – 1- IT02-KA229-048422_3 nariai.

„Dainų slėnyje“, susiskirsčius į komandas, 5–8 klasių mokiniai, lydimi mokytojų, iškeliavo komandiniam darbui į Jurbarko miestą. Reikėjo aplankyti daug įvairių vietų ir jose atlikti atidumo, tikslumo bei žinių reikalaujančias užduotis. Kiekviena teisingai atlikta užduotis, komandai nešė taškus. Atlikimo sparta taip pat buvo būtina, nes už pavėluotas sugrįžti į finišą minutes, komandos buvo baudžiamos atimant taškus.

Kol vyresnieji mokiniai su svečiais tyrinėjo Jurbarką, 1–4 klasių atstovai dalyvavo specialiose orientavimosi estafetėse ir mokėsi orientavimosi sporto pagrindų Jurbarko Gimnazijos parke.

Suskaičiavus rezultatus paaiškėjo nugalėtojai:

1 vieta – 8c klasė su vadove I. Kapiloviene,

2 vieta – 6a klasė su vadove E. Bastiene,

3 vieta – 6c ir Rumunijos komandos nariai „Black Wolves“ („Juodieji Vilkai“) su mokytojais iš Rumunijos Claudia ir Cătălin.

Visus „Rogainingo“ rezultatus galite rasti čia.

Kol mokiniai popietę leido šeimose, mokytojai po susirinkimo vyko į Sudargo piliakalnius, kuriuose aplankė naujai atidarytą sveikatingumo taką ir pažino Lietuvos istoriją, surasdami panašumus apie žydų tautos genocido pėdsakus.

Trečiadienis, gegužės 22 diena, buvo skirtas vieninteliam Lietuvos uostamiesčiui-Klaipėdai. Erasmus+ projekto „Good N.E.W.S. I’m in EU“ Nr. 2018 – 1- IT02-KA229-048422_3 komanda kėlėsi į Smiltynę, lankė delfinariumą, stebėjo delfinų pasirodymą ir pietavo pajūryje.

Grįžus į žemyninę dalį, projekto dalyvių laikė miesto orientavimosi veikla, kurios metu dirbdami komandomis, nariai turėjo rasti kuo daugiau miesto legendų, naudodamiesi sportiniu miesto orientavimosi žemėlapiu. Radus kontrolinį punktą reikėjo taisyklingą numerį užrašyti specialioje kortelėje ir pačią vietovę nufotografuoti. Tokiu būdu nariai pažino gražiausias senamiesčio vietas, o žemėlapį galės panaudoti vėliau į lankytas vietas atvesdami savo artimuosius ir šeimos narius.